Wskazówki dotyczące życia w drewnianym domu zimą

Drewniane domy są prawie na zimę. Pomyśl o tym: ładny, huczący ogień w kominku. Śnieg miękko padał na zewnątrz. W rogu migocząca choinka. Wszyscy popijają gorące kakao i śpiewają kolędy. Jest to obraz głęboko zakorzeniony w świadomości wielu i nie bez powodu.

Ale nie musisz wynajmować kabiny narciarskiej, aby poczuć to uczucie. Możesz go znaleźć we własnej chatce z bali, wspaniałej i cennej nieruchomości, która jest idealna dla każdego, kto pragnie tego spokoju i ciszy przez cały rok.

Drewniane domy z roku na rok wymagają nieco większej opieki. Oto, co musisz wiedzieć, zanim kupisz własną chatę z bali, aby była gotowa, gdy zrobi się zimno.

Uwzględnij lokalną pogodę

Nie każdy ma ekstremalne warunki pogodowe w miejscu zamieszkania. Jeśli twoje zimy nie są szczególnie surowe, prawdopodobnie możesz uciec przy minimalnym przygotowaniu i być w porządku. Ale jeśli mieszkasz w miejscu, które jest bardzo mokre lub zimne, będziesz musiał zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić drewna, co jest bardzo łatwe do wykonania bez odpowiedniej obróbki drewna.

Ciepło to kolejny czynnik, więc jeśli mieszkasz w bardzo gorącym klimacie, upewnij się, że co roku podejmujesz te same środki ostrożności. Słońce może być równie szkodliwe jak wilgoć.

Nie martw się, nawet ekstremalne warunki pogodowe nie mogą zniszczyć wytrzymałości i piękna drewna, o ile tylko o nie zadbasz. Przy odpowiedniej interwencji drewniany dom może być przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Upewnij się, że kominek działa

Ten ryczący ogień na powyższym obrazku? To może być twoja rzeczywistość, ale musisz upewnić się, że kominek jest w najlepszym porządku. Każdy niewłaściwie konserwowany kominek jest oczywiście zagrożeniem. Ale w drewnianym domu masz dodatkowe zagrożenie, jeśli złapią iskry, więc nie skąp!

Upewnij się, że Twój dom jest przeznaczony na kominek. Utrzymuj komin w czystości i czyść go co roku przed zimnymi miesiącami, w których będziesz go najczęściej używać. Umieść dobry nawilżacz, który można łatwo otwierać i zamykać. Pozwoli ci to otworzyć go do użycia, ale trzymaj go zamkniętego, gdy nie jest używany, aby powietrze nie wyskakiwało. Uniemożliwia również zwierzętom, takim jak ptaki, nietoperze, pajęczaki, owady i małe ssaki, wędrowanie do wnętrza i powodowanie poważnego bólu głowy.

Przygotuj się na plamy i uszczelnianie

Aby utrzymać drewno w dobrym stanie, co trzy do pięciu lat należy odnawiać chatę z bali. Jest to warte swojej ceny, ponieważ Twój dom to inwestycja, która jest warta znacznie więcej niż to, co zainwestujesz w jego utrzymanie.

Niezastosowanie się do remontu domu doprowadzi do pęknięć drewna, wypaczenia, a nawet zgnilizny. Wymiana kłód jest kosztowna i trudna, zazwyczaj wymaga przybycia wykonawcy z doświadczeniem w stolarce i zrobienia tego za Ciebie. Z drugiej strony barwienie to praca dla majsterkowiczów, którą większość ludzi może wykonać samodzielnie. Może Cię to kosztować od 1500 do 5000 USD, w zależności od wielkości domu i ewentualnych rozszerzeń (takich jak drewniane garaże), ale koszt co kilka lat jest stosunkowo niski.

Uszczelnianie jest Twoim najlepszym przyjacielem

Nawet bez szczelin w drewnie w domkach z bali mogą wystąpić przecieki. Jak w każdym mieszkaniu, wokół okien i drzwi lub na strychach iw piwnicach są przeciągi. Może to być frustrujące dla właścicieli domów, którzy chcą utrzymać chłód z dala od swojego miejsca zamieszkania, ale martwią się o wysokie koszty energii potrzebne do tego. Niektórzy zwracają się do drewna opałowego, aby utrzymać ciepło, ale to nic nie daje, jeśli ucieka przez szczeliny.

Uszczelnianie jest niedrogie i łatwe do wykonania samodzielnie. Możesz uszczelnić okna i drzwi, aby powietrze nie uciekało i zatrzymywało to ciepło z rodziną. Większość sklepów ze sprzętem ma zestawy z pełnymi instrukcjami, a YouTube ma świetne filmy informacyjne pokazujące proces.

Pomaga nawet, gdy nadejdzie lato, utrzymując chłodne powietrze w środku!

Dodatkowa izolacja sprawia, że ​​domek jest przytulny

Jeśli nie masz nic przeciwko cięższemu projektowi, który wymaga nieco więcej czasu i wiedzy, możesz rozważyć dodanie dodatkowej izolacji do swojego domu. Izolacja pomaga zapobiegać ucieczce powietrza tak, jak robi to uszczelnienie. Jest szczególnie pomocny w domach drewnianych ze względu na przeciągi przeciskające się przez kłody.

Poddasze to szczególny obszar, w którym dodatkowa izolacja może całkowicie zmienić sposób, w jaki Twój dom oszczędza energię. Ciepłe powietrze ma tendencję do przemieszczania się w górę, więc jeśli masz przewiewną przestrzeń na strychu, nawet jeśli jest to mała przestrzeń, może ją dużo wypuścić. Dodanie trochę izolacji sprawi, że zostanie uwięziony wewnątrz z najbardziej nieszczelnej części domu, co spowoduje, że pozostanie w pomieszczeniach, w których mieszkasz Ty i Twoja rodzina.

Ciężkie zasłony robią wielką różnicę

Jeśli izolacja nie jest możliwa lub jeśli potrzebujesz dodatkowego narzędzia do ogrzewania domu, ciężkie zasłony mogą załatwić sprawę. Wystarczająco grube, aby blokować światło, te dzieci zapobiegają również przedostawaniu się ciepła przez okno. Im cięższy materiał, tym lepiej ciepłe powietrze pozostanie tam, gdzie powinno, w Twoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *