3 zalety schodów metalowych w porównaniu z drewnianymi

Jeśli budujesz nowy dom lub przebudowujesz, prawdopodobnie będziesz potrzebować schodów.

Jeśli tak, to czy myślałeś o zastosowaniu schodów metalowych zamiast drewnianych?

Jeśli chodzi o drewniane schody, hałas jest problemem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w suchym klimacie. Drewno kurczy się i rozszerza w zależności od pory roku i pogody. Zimą kurczą się od niskiej wilgotności i robią dużo hałasu, gdy się po nich chodzisz. Wypicie szklanki mleka o północy może obudzić innych ludzi. Jest to nieuniknione w przypadku schodów drewnianych, ponieważ do mocowania stopni schodów, które rozszerzają się i kurczą, używa się podkładek i klinów. Latem mogą być dość ciche, ale zimą bardzo skrzypią. Z drugiej strony metalowe schody są solidnie spawane i prawie nie hałasują.

Schody metalowe są bardzo wszechstronne i mogą mieć różne wykończenia i materiały akcentujące, w tym drewniane stopnie i nakładki poręczy. Coraz popularniejszym obecnie trendem jest użycie metalowego rdzenia do schodów, a następnie zakrycie ich drewnem, kamieniem lub szkłem. Tworzy to piękny, nowoczesny, współczesny wygląd, który można dostosować do każdego stylu domu. Nie tylko świetnie wyglądają, ale ich wytrzymałość przewyższa drewniane schody. Na przykład szklany bieżnik schodów, który ma 1,5 cala, może wytrzymać 1800 funtów! To wystarczająca siła, aby utrzymać SUV-a wjeżdżającego po szklanych stopniach schodów. Kiedy klatka schodowa wykorzystuje metal jako konstrukcję nośną, pozwala również projektantowi lub właścicielowi domu na wybór dowolnego akcentu lub kombinacji akcentów, jakie mogą chcieć. Na przykład w domu można zastosować drewniane stopnie schodów, a następnie dodać marmurową nasadkę poręczy, aby uzyskać wysoce spersonalizowany wygląd i styl, który jest nie tylko wspaniały, ale także bardzo funkcjonalny.

Największą wadą dodawania metalowych schodów do domu jest koszt! Są bardziej odpowiednie dla domów z wyższej półki, które mają hojny budżet. Cena może z łatwością być 4-krotnie wyższa od ceny niskich schodów drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *