Piernikowy Weekend – Milonga i warsztaty z Marią Mondino

Zapowiada się kolejny gorący weekend w Toruniu! Zimowa edycja Milongi Piernikowej i tradycyjne już Piernikowe Warsztaty. Tym razem z Marią Mondino.

Jesienna edycja była do prawdy magiczna, ponad 40 osób przewinęło się przez warsztaty z Mario i Laurą a na samej milondze bawiło się około 250! Były wycieczki, była afterka, był nawet śnieg. Przede wszystkim jednak była piękna, rodzinna, wręcz świąteczna atmosfera (kilka chwil złapanych w obiektywie możecie zobaczyć tutaj lub tutaj). Tym samym jeśli ktoś nie wie co ze sobą począć 24-25 lutego to powinien poważnie rozważyć Piernikowy Weekend. Będzie jak znalazł po warszawskim El Fuego 😉

Nieco więcej o warsztatach z Marią Mondino:

Maria pochodzi z Argentyny, a jako nauczycielkę tanga poprowadzi autorskie zajęcia z fundamentów, mające na celu prawdziwy rozwój Waszego tańca. Sobotnie zajęcia będą zajęciami solo, zorganizowane głównie z myślą o podążających. W niedzielę natomiast odbędą się warsztaty w parach.
Jak zwykle w Toruniu – ZAJĘCIA TŁUMACZYMY NA POLSKI.

Tematyka warsztatów:

Sobota 12 – 15:15 – Rola kobiety jest rolą aktywną
Podążająca może i powinna być aktywna w tangu. Aspekt ten zbadamy od fundamentalnych podstaw, aż po aspekty związane z interpretacją.
Podczas warsztatu zwrócimy uwagę na: oś, stopy, linię, chodzenie, objęcie, spiralę w ciele, prezencję, elegancję oraz muzykalność.

Niedziela 12 – 15:15 – Fundamenty tanga dla wszystkich
Parkiet jest przyjacielem tangowej pary. Pracować będziemy nad poprawieniem relacji i radości, którą daje parkiet oraz narzędziami ruchu i dynamiki, które pozwolą otworzyć taniec. Podczas warsztatu zwrócimy uwagę na: połączenie, muzykę, dynamikę, figury, interpretację i improwizację.

Ceny:
Sobota – 160 zł/os. (zajęcia solo)
Niedziela – 160 zł/os. (zajęcia w parach)
całość – 280 zł/os.

Zapisy przez formularz:
https://goo.gl/forms/1phXLd5amfYujdRn1

Maria Mondino
Łączy wyrafinowany styl oparty na wspaniałej muzykalności z głębokim charakterem, który pochodzi ze szczególnej pasji do tanga.
Tańczy od 1996 r. a od 2005 r. podróżuje po całej Europie. Dawała pokazy i dzieliła się doświadczeniem w wielu miastach i na różnych międzynarodowych festiwalach.

Jako nauczycielka ma bardzo osobiste podejście do przekazywania tanga i kładzie nacisk na towarzyski aspekt tańca. Jednocześnie zwraca uwagę na korzenie tanga i jego tradycję, traktując je ze szczególnym szacunkiem. Aktywna i zmysłowa rola kobiety w tangu to misja, którą Maria Mondino realizuje podczas swoich warsztatów.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Maria Kownacka

Z wykształcenia historyczka, z zawodu graficzka, tańczy odkąd pamięta. Kiedy nie tańczy, nie oddycha. Redaktorka Tango Nuestro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X