Ponowne narodziny

Minęło już sześć lat od czasu gdy 4 września 2011 roku ogłosiłam powstanie Tango Nuestro. Przez ten okres moje więzi z tangiem nieco osłabły, a Tango Nuestro, mimo że czasami przeze mnie zaniedbywane, zaczęło żyć własnym życiem. Każdego dnia w dziale ogłoszenia pojawiają się nowe posty zamieszczane przez osoby zupełnie mi nieznane. Regularnie odbieram od Was telefony i maile z pytaniami o to gdzie pójść, albo u kogo zacząć się uczyć. Nie ma dnia, w którym co najmniej 100 osób nie odwiedzi portalu. Nawet teraz, gdy od kilku miesięcy zaprzestałam jego aktualizowanie.

Nie jest to pierwszy tego typu portal. Tango Nuestro powstało zaraz po zamknięciu Blautango pierwszego w Polsce portalu o tangu, który z pewnością pamiętają nasze tangowe dinozaury. Sama z niego korzystałam na co dzień i odczułam wielki brak kiedy Monika Blauth postanowiła zakończyć jego żywot.

Nie chciałabym żeby Tango Nuestro spotkał ten sam los. Jednak moja misja dobiegła końca. Tango Nuestro potrzebuje nowego lidera. Osoby, która na co dzień żyje tangiem i ma wewnętrzną potrzebę tworzenia, udoskonalania i szukania nowych rozwiązań. Obserwując latami środowisko tangowe w Polsce po cichutku szukałam takiej osoby. Znalazłam w Poznaniu!

Tango Nuestro czekają nowe narodziny. Portal wraz z całym jego 6-letnim archiwum przekazuję Michałowi, który od kilku lat dzielnie angażuje się w rozwijanie poznańskiego środowiska tangowego. Wspierajcie go proszę, tak jak mnie wspieraliście od samego początku. Przekazujcie informacje o imprezach i warsztatach tangowych w Waszych regionach. Podsyłajcie artykuły i mówcie o tym miejscu, aby służyło nam wszystkim.

Ze swojej strony dziękuję serdecznie wszystkim Wam, którzy byliście moimi cichymi informatorami, przesyłaliście linki, zbieraliście wiadomości o wydarzeniach i zapraszaliście na organizowane przez siebie imprezy (to było dla mnie takie ciche wynagrodzenie za czas, który wkładałam w prowadzenie portalu). Dziękuję osobom, które tworzyły artykuły, tutaj szczególne podziękowania kieruję do Ani Kossak – autorki serii wywiadów i wpisów blogowych na Tango Nuestro. Wspaniałe i poczytne treści dla Tango Nuestro tworzyli również Szymon Ferfecki i Lucyna Beniowska – to Wy sprawialiście że ten portal żył.

Nadszedł dla mnie moment w którym musiałam wybrać między dwiema miłościami mojego życia: tangiem i teatrem. Zwyciężył teatr, ale nie żegnam się z Wami, bo tanga nie da się porzucić – do zobaczenia w tańcu (i w teatrze)!

Kinga Wojaczek

Zdjęcie ze spektaklu „MimOpera”, fot. Daniel Wymoczył (Man With A Camera)

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Kinga Wojaczek

Psycholożka, przedsiębiorca, ani­ma­torka pro­jek­tów społecznych. Pomysło­daw­czyni i redak­tor Tango Nuestro.

X