Tango Libre dla Ukrainy

Jak podają liczne media, przez Polskę przetoczyła się fala poparcia dla protestujących na Ukrainie. Solidarność z zebranymi na Majdanie wyrażana była na przeróżne sposoby. Jedni organizowali marsze i manifestacje, drudzy gromadzili się na nabożeństwach w intencji Ukrainy, jeszcze inni spotykali się na Maratonie Pisania Listów w obronie pokojowych demonstrantów na Ukrainie. Warszawscy tangueros postanowili zwrócić uwagę na ukraińską sytuację za pomocą tańca.

O 13.30 grupa około 40 tancerzy przystrojonych w barwy ukraińskie zebrała się pod Kolumną Zygmunta, żeby wspólnie zatańczyć Tango Libre dla Ukrainy.

Organizatorką tej spontanicznej akcji Jest Ania Kossak. W zaproszeniu na wydarzenie napisała:

Poruszona masakrą na Ukrainie, zadałam pytanie na mojej ścianie: co JA mogę zrobić? Odpowiedź nadeszła bardzo szybko: nie tylko ja mogę zrobić, ale MY! Tango Libre dla Ukrainy! Dlaczego ma to sens? Widzieliście film na mojej ścianie? W odpowiedzi na apel Ukrainki, która prosi o rozpowszechnianie filmu i mówienie, że Ukraina to NIE Rosja – możemy solidaryzować się z Ukrainą dążącą do suwerenności, poprzez tango!

Nie będziemy protestować – to robią politycy całego świata i NIC z tego nie wynika. My dołączmy naszymi sercami i wesprzyjmy energią. Przecież tango powstało z nadziei na lepsze jutro.

Zapraszam wszystkich: tangujących i nie, solo i w parach, organizacje, stowarzyszenia, fundacje i portale. Odpowiedzmy na apel Ukrainy!!! Kto nie umie tańczyć, może machać chorągiewką 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego szczególnego spotkania:

Autor zdjęć: Ryszard Ścibior

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Tango Nuestro

Tango Nuestro jest serwisem poświęconym tangu argentyńskiemu w Polsce. Znajdziesz u nas katalog milong i instruktorów w całym kraju, informacje na temat nadchodzących wydarzeń, bazę ciekawych artykułów, tablicę ogłoszeniową i wiele innych ciekawych treści.

2 myśli na temat “Tango Libre dla Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X