Koncert i milonga Cinco Esquinas

Jak mogłoby wyglądać miejsce dla milongi idealnej? Czy powinno mieć prawdziwy parkiet? Czy mógłby mieć 700 metrów? W sali balowej o neobarokowym wnętrzu z okresu narodzin tanga, zaprojektowanej przez wiedeńskiego architekta i pamiętającej goszczącego w niej Cesarza Franciszka Józefa? Z pietyzmem utrzymywanej w całej świetności tamtych czasów? Na przykład takiej?

Czego jeszcze mogłoby brakować do ideału? Oczywiście: koncertu żywej muzyki! Czy wystarczyłoby, gdyby muzycy byli na przykład z Buenos Aires? Na przykład tacy?

15 października 2013 w Sali Redutowej Pod Orłem w Bielsku-Białej (ul. 11 Listopada 60-62) o godz. 19:00 zaczyna się koncert Quinteto Cinco Esquinas. Wtorek nie jest optymalnym dniem dla przyjezdnych, ale to był jedyny dzień, jaki udało nam się wyrwać z agendy dużego europejskiego tournee tego znakomitego, argentyńskiego kwintetu. Dzięki wsparciu ambasady argentyńskiej bilety na pierwszy w Polsce koncert kwintetu, połączony z milongą na żywo i – w dalszej części nocy – oczywiście milongą przy muzyce mechanicznej, będą miały bardzo zachęcającą cenę: 29 złotych.

Sala

Koncert i milonga w Sali Redutowej będzie nie tylko znaczącym wydarzeniem samym w sobie. Pierwsza okazja zatańczenia prawdziwego tanga w tym niezwykłym wnętrzu od czasu odprawianych tam bali Ligi Morskiej i Kolonialnej jest też rekonesansem przed planowanym w tej samej sali balowej Sylwestrze Redutowym. Warto wspomnieć, że tegoroczny, czterodniowy Sylwester tangowy na Podbeskidziu obejmie także całonocną milongę szczycie Szyndzielni.

Link do strony wydarzenia ?

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
identicon

Lechosław Hojnacki

Bielszczanin. Szereg lat temu zobaczył ocho i gancho i ? nieuleczalnie zachorował na tango. Dziś jest też współorganizatorem jednej z milong w Bielsku-Białej i TJ-em. Prowadzi witrynę etaniec.org

Jedna myśl na temat “Koncert i milonga Cinco Esquinas

 • 10 października 2013 o 16:54
  Permalink

  Ostatni koncert tego lata powinien właśnie tak wyglądać – Sala Redutowa, Quinteto Cinco Esquinas -Argentyna i parkiet na 250 osób!
  czyli : Moc zabawy Tangowej w Sali Redutowej!
  A czy ktoś wyobrazi sobie tam Sylwestra? jeśli nie – zapraszam 15 pażdziernika aby sprawdzić, bo 31 grudnia zaczynamy SYLWESTER W REDUTOWEJ TANGIEM ZDOBYWANY!
  i jeszcze jedna złota myśl:
  Gdzie Sylwestrowa Reduta tam brzmi TangoNuta!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X