100 – lecie tanga w Polsce ? ruszamy we wrześniu w Warszawie!

Tango argentyńskie powstało z połączenia wszystkich rytmów świata. Niesłusznie jest kojarzone jedynie z erotyką. To taniec energii i duszy, niezwykły język ciała, którym posługują się ludzie na całym świecie. To spotkanie kobiety i mężczyzny, podczas którego nie liczy się nic poza partnerami, muzyką i parkietem.

100 lat temu zatańczono pierwsze tango w Polsce. W ramach obchodów promujemy tango!100 lat tanga

Zapraszamy na szereg wydarzeń, o które muzycznie zadbają dj-e znani z Batida del Tango: Henryk i Robert K! Nie zabraknie pokazów w wykonaniu fantastycznych nauczycieli, a także w wykonaniu pasjonatów nie będących zawodowcami. Wyjmujcie kalendarze, rezerwujcie wrzesień na stulecie tanga!

7.09. (sobota), godz. 15.00.-17.00. ? warszawski Dworzec Centralny, hala główna. Po raz pierwszy w tym miejscu odbyła się milonga. I to nie byle jaka, bo? z muzyką na żywo! Na bandoneonie zagrał wirtuoz tego instrumentu: Grzegorz Bożewicz. Dalszą część popołudnia muzycznie zagospodarował dj Robert K. Ale to nie wszystko: Kasia i Robert Kandeferowie, pasjonaci tanga, przygotowali krótki pokaz. Tym wydarzeniem ? już po raz czwarty ? nasze środowisko dołącza do akcji SyMfonia Serc. Tańczyliśmy na rzecz chorych na SM, dając w ten sposób wyraz solidarności z osobami, które nie mogą tańczyć, ale w imprezie mogą uczestniczyć. Osoby chore nie mogą być wykluczane z powodu niepełnosprawności. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zapewniło poczęstunek napojami.

Relację z wydarzenia można było obejrzeć w wieczornej Panoramie (czas: 19.35) i Teleexpresie (czas: 6.45)!

15.09. (niedziela), godz. 15.30.-17.30. ? spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu (100 m od Kolumny Zygmunta) i tańczymy w czasie rodzinnego pikniku. Pokaz przygotuje Grzegorz Antoszewski i Elżbieta Karwik. Zapraszamy całe rodziny od godziny 11.00.! Oprócz tanga przewidziano wiele atrakcji, m.in. loterię fantową z każdym losem wygrywającym. Więcej informacji: www.symfoniaserc.pl

21.09. (sobota), godz. 19.00.-20.00. ? nasze środowisko zostało zaproszone przez Wspólnotę Miła 22, która ma nadzieję, że tłumnie to zaproszenie przyjmiemy J Na podwórku przy ul. Miłej 22 będzie odbywać się impreza dla mieszkańców Muranowa. Panie nie muszą się obawiać: parkiet taneczny jest zapewniony! Ze względu na miejsce i stulecie tanga w Polsce, zatańczymy ?tango w przedwojennej Warszawie?. O muzykę zadba dj Henryk. Stylizacja tańczących par mile widziana J. Dodatkową atrakcją będzie tango zatańczone przez parę wytrawnych nauczycieli: Justynę Jędrzejewską i Andrzeja Bernasia.

22.09. (niedziela), godz. 18.00. ? Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 ? gratka dla tańczących i nietańczących! Zapraszamy na przedstawienie pt. ?Tango dawniej i dziś?. W programie multimedialna historia tanga, pokaz tanga w wykonaniu: Katarzyny i Roberta Kandeferów (półfinaliści mistrzostw Europy w tango de salon) oraz Justyny Jędrzejewskiej i Andrzeja Bernasia (para fantastycznych nauczycieli).

UWAGA! Gratka dla tych, którzy chcą zacząć swoja przygodę z tangiem!
Od niedzieli 22.09., po przedstawieniu, przyjmujemy zapisy na bezpłatne lekcje tanga od podstaw!

Zajęcia ruszają 9 października i będą trwały do końca listopada, dwa razy w tygodniu: w środy w
godz. 20.45. ? 22.15. oraz niedziele w godz. 20.00. ? 21.30. Ilość miejsc ograniczona do 16 par! Zapisy przyjmuje: Anna Kossak. Zajęcia poprowadzą Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Anna Kossak

Psycholog, trener i coach. Autorka książki "Pasja budzi się nocą". Doświadczona miłośniczka życia, kochająca zwierzęta, podróże i tango argentyńskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X