Wawel Tango – do wygrania full pass!

Od 16. do 19. maja w Krakowie odbędzie się festiwal Wawel Tango. Czeka nas kolejna już edycja kilkudniowego święta tanga argentyńskiego organizowanego przez Fundację Tango Argentino. Tango Nuestro jest patronem wydarzenia, na które serdecznie Was zapraszamy! Przygotowaliśmy także konkurs dla amatorów dobrej kuchni; do wygrania jest karnet na cały festiwal – szczegóły poniżej.

Tak naprawdę wszystko zacznie się już 12. maja – od „nie ostatniej” niedzieli, czyli koncertu tang polskich, zapoczątkowującego cykl wydarzeń przedfestiwalowych. Kolejne dni to lekcje tanga dla krakusów oraz milonga na rozgrzewkę w środę i wreszcie w czwartek, 16. maja, uroczyste otwarcie festiwalu.

Każdego dnia można spodziewać się milong i warsztatów, na których gościć będą zaproszone gwiazdy. Wśród tancerzy warto wspomniec o takich nazwiskach, jak Max Van De Voorde, Solange Acosta, Fabian Peralta, Josefina Bermudez, Diego El Pajaro, Maria Belen czy znany Wam z filmu „Lekcja Tanga” Pablo Veron:

Umiejętności nabyte na warsztatach z tangowymi maestros będzie można wypróbowac w tańcu do muzyki na żywo. Na koncertach wystąpią Ensemble Hyperion i Otros Aires:

Po więcej informacji na temat wydarzenia zapraszamy na stronę organizatorów.

Jeśli jeszcze nie macie biletów, radzimy się pospieszyć – do 10. kwietnia można je nabyć po niższej cenie.

Konkurs – wygraj karnet na Wawel Tango

Mamy dla Was karnet na wszystkie milongi festiwalu Wawel Tango (tzw. full pass).

Konkurs jest prosty – przez tydzień (do następnej niedzieli, 14. kwietnia, włącznie) czekamy na Wasze przepisy na danie argentyńskie. Na adres redakcja@tangonuestro.pl wyślijcie przepis wraz ze zdjęciem bądź zdjęciami gotowej potrawy (tak tak, należy ją także przyrządzić:)). Autor najciekawszego – naszym zdaniem – przepisu zostanie nagrodzony karnetem na festiwal, a wszystkie nadesłane propozycje zostaną opublikowane po rozstrzygnięciu konkursu. Szczególnie cenione będą takie walory przepisu jak pomysłowość, dobre fotografie, ciekawy opis i – przede wszystkim – nawiązanie do kultury Argentyny i/lub tanga.

Powodzenia i do zobaczenia w Krakowie!

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Tango Nuestro

Tango Nuestro jest serwisem poświęconym tangu argentyńskiemu w Polsce. Znajdziesz u nas katalog milong i instruktorów w całym kraju, informacje na temat nadchodzących wydarzeń, bazę ciekawych artykułów, tablicę ogłoszeniową i wiele innych ciekawych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X