Tango Piazzolla w Teatrze Rampa (oraz konkurs!)

Tanga Astora Piazzolli są grane i tańczone na całym świecie. Wielu znanych wokalistów sięgnęło po słynne ?Libertango?, zamieniając je na przeboje muzyki rozrywkowej. Warszawski Teatr Rampa w najnowszym spektaklu ?Tango Piazzolla? zaprezentuje 17 utworów Anny Burzyńskiej do muzyki Astora Piazzolli. Czy Warszawa zacznie je śpiewać? Premiera już 15 listopada!

Jesteśmy wierni idei poruszania życiowych tematów w przestrzeni sceny, poszukiwaniu głębi przeżyć kreowanej przez aktora postaci. Tylko podczas spotkania Aktora z Widzem rodzi się prawdziwe napięcie oczekiwania, zachwytu, wzruszenia. Ludzie chcą doświadczać dzisiaj autentycznych przeżyć, a jednym z nielicznych miejsc, gdzie jest jeszcze to możliwe, jest właśnie teatr. Tango jest szczególnym tańcem niosącym w sobie ogromny ładunek emocjonalny i dlatego ma w tym spektaklu szczególne zadanie. Aktorzy zarówno przez swoją grę jak i taniec przekazywać będą prawdziwe emocje związane z miłością, bliskością tęsknotą, pożądaniem. Siedemnaście poetyckich, na nowo odczytanych utworów Anny Burzyńskiej, wykonywanych do muzyki genialnego kompozytora zapada w ucho i serce.

– Witold Mazurkiewicz, reżyser spektaklu „Tango Piazzolla”

Spektakl „Tango Piazzolla” jest inscenizacją muzyczno-taneczną opartą o utwory tytułowego kompozytora. Reżyserzy (Witold Mazurkiewicz i Robert Talarczyk) zaprosili do współpracy aktorów, którzy nie są profesjonalnymi tancerzami. Czuwał nad nimi choreograf Jakub Grzybek:

Starałem się wykorzystać elementy wszystkich możliwych odmian tego tańca: od tanga scenicznego, poprzez tango-walca, elementy współczesnej odmiany tanga nuevo, po klasyczny styl tanga ?de salon? tańczony w formie użytkowej przez ludzi na całym świecie. Wyzwaniem okazały się momenty, gdzie tanga użyto do wykreowania scen seksu czy sceny bójki. To, co wyróżnia tę technikę tańca to nie tylko precyzja jaką muszą się wykazać aktorzy, ale także ogrom poświęconej pracy – by ruch, czy kontakt pomiędzy tańczącymi nie wyglądał fałszywie. Warto zaznaczyć, że nie jest to spektakl taneczny typu „tango show”, bowiem choreografia jedynie wzbogaca dramaturgię sztuki i zamyka w jedną klamrę oglądaną historię, muzykę Astora Piazzolli i układy ruchu scenicznego. Kolejną ciekawostką jest fakt, że Aktorzy wystąpią w specjalnie zaprojektowanych butach firmy TangoArtFactory, wyprodukowanych specjalnie do tanga na „kopytach” z Buenos Aires. Są one wykonane z włoskich skór i wzbogacone o lateksowe poduszki, które pozwalają wykonawcom trenować kilka godzin dziennie.

– Jakub Grzybek, choreograf spektaklu

Warto dodać, że wśród aktorów występują znani ze srebrnego ekranu Tamara Arciuch i Stefano Terrazzino.

Do teatru na inscenizację zapraszamy 15 (premiera) oraz 16, 17, 28, 29 i 30 listopada, za każdym razem o godzinie 19.00. Bilety można rezerwować pod numerem (22) 679 89 76 bądź adresem e-mail bow@teatr-rampa.pl.

Konkurs

Mamy dla Was dwie dwuosobowe wejściówki na próbę generalną (14 XI) oraz po jednym dwuosobowym zaproszeniu na 28, 29 i 30 listopada. Jak je zdobyć? Wystarczy do końca tygodnia (4 XI) przesłać nam swój oryginalny pomysł na zastosowanie bandoneonu (na adres redakcja@tangonuestro.pl). Do czego poza grą można wykorzystać ten instrument? Jeśli macie takich pomysłów więcej – możecie podesłać kilka, a my z waszych propozycji wybierzemy jedną, którą uznamy za najciekawszą. Pięć osób, które najbardziej zaimponują nam swoją wyobraźnią, zostanie nagrodzonych.

Do boju!

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Tango Nuestro

Tango Nuestro jest serwisem poświęconym tangu argentyńskiemu w Polsce. Znajdziesz u nas katalog milong i instruktorów w całym kraju, informacje na temat nadchodzących wydarzeń, bazę ciekawych artykułów, tablicę ogłoszeniową i wiele innych ciekawych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X