Tango na Festiwalu Gitarowym

New Tango Bridge
Czternasta edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego odbędzie się w dniach 18-27 listopada i zdominuje ją muzyka hiszpańska i latynoska. W roli gwiazdy wystąpi mistrz flamenco ? Paco de Lucía, którego koncert zakończy dziesięć festiwalowych dni. Dla wielbicieli tanga szczególnie interesująco zapowiada się dzień trzeci, kiedy to w Centrum Sztuki IMPART wystąpi krakowska formacja New Tango Bridge.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w niedzielę 20 listopada i stanowić będzie niezwykłe połączenie muzyki, tańca i efektów wizualnych. Zespół zagra w składzie:

Gościnnie wystąpi wokalista Jorgos Skolias, perkusjonista Sławek Berny, bandoneonista Christian Gerber
oraz tancerze ? Kasia Czech i Tymoteusz Ley. Koncertowi towarzyszyć będą realizacje wideo Elwiry Wojtunik i Popesza Csaba Lánga.

New Tango Bridge powstało z inspiracji twórczością Astora Piazzolli i jego Quinteto de Tango Nuevo. Program zespołu wykracza jednak poza twórczość argentyńskiego mistrza tanga, dążąc do syntezy różnych tradycji i środowisk muzycznych, inspirujących się tangiem. Dlatego wśród utworów wykonywanych przez New Tango Bridge znajdują się tanga nie tylko Astora Piazzolli, ale i Richarda Galliano, polskie tanga przedwojenne i autorskie kompozycje Grzegorza Frankowskiego, w których odnaleźć można elementy muzyki orientalnej, flamenco, nowoczesnego jazzu i electrotango.

New Tango Bridge
20 listopada 2011, godz. 18.00
C. S. Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
Bilety: 40-60-90 PLN

Punkty sprzedaży biletów: www.sklep.gitara.wroclaw.pl, www.ticketpro.pl,
OKiS, De?Molika, Empik, Media Markt, Saturn.
Rezerwacja telefoniczna + 48 71 718 30 17
Rezerwacja mailowa: bilety@gitara.wroclaw.pl

/informacja prasowa/

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
identicon

Grzegorz Wdowiak

Web developer - tworzy strony i aplikacje internetowe. Wreszcie - pisarz (wciąż) amator. Maniak komputerowy i muzyczny. Do niedawna współtwórca, webmaster i redaktor portalu Tango Nuestro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X